Op zoek naar een unieke date in Amsterdam? Dan moet je een high wine in een wijngaard reserveren! Je krijgt een picknickmand vol lekkers, kiest een flesje wijn uit en zoekt dan samen een plekje ergens op de wijngaard om te gaan zitten. Wedden dat jullie je meteen in Frankrijk wanen? Mijn man en ik hebben dit als jaarlijkse date omdat het zó leuk is.
Lees ook: 13x originele date ideeën in Amsterdam
High wine in de wijngaard
Oké eerlijk is eerlijk: de wijngaard ligt niet in Amsterdam maar in Amstelveen. Niet hetzelfde, wel heel dichtbij. En deze wijngaard is wel een ommetje waard! Van mei t/m september kun je bij wijngaard de Amsteltuin namelijk op vrijdag, zaterdag en zondag een high wine in de wijngaard reserveren. Je krijgt een goedgevulde picknickmand mee met vegetarische hapjes zoals olijven, crackers, tapenade, kaasjes en gezouten pinda’s. Een mand is voldoende voor twee à drie personen en kost €30. Vervolgens mag je een wijn uit de eigen wijngaard kiezen, die gaan vanaf €36,50 per fles. Daarna mag je zelf een plekje in de wijngaard uitzoeken om ervan te genieten! Als je hier geen indruk op je date mee maakt…
Reserveren voor een high wine kan vanaf vandaag (1 april) via de website. Reserveer meteen, want ondanks dat er dit jaar vaak twee shifts per dag zijn gaan de plekjes snel. Tip: is de datum naar keuze volgeboekt? Zet jezelf dan op de wachtlijst, er wordt vaak nog geannuleerd en dan komt er een plekje vrij.
Bekijk mijn video voor een sfeerimpressie:
@agnes.onthemove Leuke date idee: een high wine in de wijngaard dichtbij Amsterdam! Je krijgt een mand met borrelhapjes, kiest een wijn uit en zoekt een plekje in de wijngaard. Wel op tijd reserveren! #dateidee #amsterdam #wijngaarddeamsteltuin #amstelveen #highwine #amsterdamactivities #hiddengem ♬ I like this life by Marc Bast – Marc Bast
Lunchen in de wijngaard
Nieuw dit jaar is de lunch in de wijngaard. Hierbij krijg je een lunchmand met daarin quiche, een wrap, aardappelsalade, druiven, bananenbrood en madeleines. Hiervoor betaal je €17,50 per persoon. Daarnaast kies je natuurlijk nog een fles wijn uit de eigen wijngaard uit. Die gaan vanaf €36,50 per fles.
Verder kun je ook nog een rondleiding over de wijngaard met proeverij reserveren. Hierbij krijg je het verhaal achter de wijngaard en de wijnen te horen. De rondleiding kost €17,50 per persoon, duurt ongeveer 45 minuten en je krijgt 2 proefglaasjes wijn.
De terrasjesdagen gaan trouwens altijd door, ook bij slecht weer. Je kunt dan namelijk binnen gaan zitten, en vanaf daar heb je ook een prachtig uitzicht over de wijngaard.
Meer Amsterdam tips & hotspots
Op zoek naar meer leuke activiteiten in Amsterdam? Lees dan ook:
- 13 verborgen plekjes in Amsterdam
- 21 local tips voor een dagje Amsterdam
- Leuke koffietentjes in Amsterdam-Centrum
- De leukste koffietentjes in Amsterdam-West
- 8x unieke koffietentjes in Amsterdam-Noord
- Borrelen in Amsterdam: 11 leuke bars
- Vegan in Amsterdam: 19x de lekkerste hotspots
- 4x leuke alcoholvrije date ideeën
Leuke hotels in Amsterdam:
- 5 moderne & betaalbare hotels in Amsterdam
- Uniek overnachten in Amsterdam: slapen in een brugwachtershuisje
- Sustainable Staycation: 5 groene hotels in Amsterdam
- Sir Adam Hotel review: slapen met een waanzinnig uitzicht op Amsterdam
- Hotel Boat & Co: slapen met uitzicht op het IJ
- De leukste hotels in Amsterdam-Noord




