Valencia is de ideale stad voor een solo reis! En dat kan ik zeggen, want ik in maart 2018 ging ik voor het eerst alleen naar Valencia, voor een maand. En inmiddels ben ik er al vier keer in m’n eentje geweest! Eén keer een maand, 2x één week en 1x twee weken. Valencia is zo’n heerlijke stad, er is genoeg te doen en als je wilt kom je gemakkelijk in contact met anderen. In dit artikel vertel ik meer over mijn ervaring en deel ik een aantal tips.
Lees ook: Alles wat je wilt weten over solo reizen
Alleen naar Valencia
Zoals ik al zei, is Valencia een hele goede optie voor een solo trip. Sowieso is het gewoon een heerlijke plek om te zijn, met een stad én een strand. De beste combi, als je het mij vraagt. Daarnaast schijnt de zon zo’n 365 dagen per jaar. Dat neemt niet weg dat het er in de winter best fris kan zijn, aangezien de huizen niet goed geïsoleerd en verwarmd zijn. Maar warmer (en droger!) dan in Nederland is het er zeker.
Dit bericht bekijken op Instagram
Solo trip boeken
First things first! Onderstaande reistips kunnen je helpen bij het plannen van je solo stedentrip.
- Je kunt vanaf Amsterdam en Eindhoven rechtstreeks naar Valencia vliegen. Voordelige vliegtickets naar Valencia met een directe vlucht vind je het beste via KLM of vergelijk verschillende luchtvaartmaatschappijen via TIX.nl. De vliegtijd vanaf Schiphol naar Valencia is zo’n twee uur.
- Vanaf het vliegveld kun je gemakkelijk met de metro naar het centrum van Valencia reizen, dit duurt zo’n 20 minuten.
- Als je de stad ook uit wilt, is een auto huren erg handig. Dit doe je het beste via Sunny Cars, voor een all inclusive-prijs.
- Ook handig: de Valencia Tourist Card. Hiermee kun je onbeperkt gebruik maken van het openbaar vervoer en krijg je fijne kortingen op verschillende tours, geselecteerde musea, vrijetijdsactiviteiten, winkels en restaurants. Een Tourist Card kost €15 voor 24 uur, €20 voor 48 of €25 voor 72 uur.
Hotel of hostel in Valencia
Als ik jou was, zou ik in de wijk Ruzafa overnachten. Dit is een hele gezellige en hippe wijk, vol koffietentjes, terrasjes, vintage winkels en fijne restaurants. Het voelt een beetje als een dorp aan en is ook ’s avonds heel veilig. Ideaal dus voor je solo trip! Daarnaast rijden er overdag meerdere bussen naar het strand, top! En je loopt vanuit Ruzafa ook zo het centrum in. Je kunt een leuke AirBnB uitzoeken of in een hotel of hostel slapen. Ik zette een aantal fijne hotels in Ruzafa voor gemiddeld €50 per nacht op een rij. De wijk El Carmen is ook erg leuk, en daar vond ik boutique hotel Blanq Carmen Hotel geweldig. Gevestigd in een mooi historisch gebouw tegenover Jardín del Turia, het grootste park van Valencia. Het hotel heeft een heel gaaf dakterras met bar én klein zwembad.
Boek je liever een hostel? Kijk dan eens naar UP Hostel Valencia (vanaf €19): een modern en stijlvol hostel in het station València-Nord. Een super centrale locatie en je loopt zo naar Ruzafa. Je kunt er kiezen uit een slaapzaal met 8 of 16 bedden, gemengd of met alleen vrouwen. Alle bedden hebben een privékluisje en tot een gedeelde badkamer.
Een andere leuke optie is Home Youth Hostel (vanaf €19), in het centrum van Valencia. Hier kun je een bedje op een slaapzaal of een privékamer met gedeelde badkamer boeken. De slaapzalen bestaan uit 3 of 4 bedden – geen stapelbedden. Er is een gemeenschappelijke woonkamer en keuken (met gratis koffie en thee!), en er worden veel activiteiten georganiseerd.
Lees ook:

Foto: Valencia Lounge Hostel
Mensen ontmoeten
Dat je alleen op reis gaat, betekent niet dat je je hele reis alleen móet blijven. Mag natuurlijk wel. Vind je het leuk om anderen te ontmoeten? Boek dan je verblijf in een hostel, daar is iedereen ingesteld op nieuwe contacten en worden vaak activiteiten georganiseerd. Vaak hebben hostels zowel slaapzalen als privékamers. Een andere tip is om een activiteit te boeken, zoals een fietstour door Valencia. Op die manier ga je in een groep op pad en als er een klik is kunnen jullie daarna gezellig nog een drankje doen! Of volg bijvoorbeeld een yoga les als je daarvan houdt. Meld je ook zeker aan voor de Facebook groep Valencia Tips NL en doe een oproepje om te kijken of er meer mensen in Valencia zijn.
Lees ook: Doen in Valencia: 12 tips voor je stedentrip
Koffietentjes in Valencia
Zoals ik al zei vind je veel fijne koffietentjes in de wijk Ruzafa. Een paar van mijn favorieten zijn Blackbird, Artysana en Bluebell Coffee Co. Hier hangt een goede sfeer, word je zeker niet raar aangekeken als je alleen plaatsneemt, en de menukaarten zijn geweldig. Voor de prijs hoef je het trouwens ook niet te laten, voor een cappuccino betaal je gemiddeld €2. Maar ook de rest van Valencia zit vol met leuke koffiezaakjes! Ga zeker eens naar Federal Café en Brunch Corner. Enne, sla La Mas Bonita aan het strand ook niet over!
Lees ook:
Alleen uit eten in Valencia
Ik ga best wel vaak alleen op reis, dus ben inmiddels wel gewend aan alleen uit eten gaan. Mijn tips: neem altijd een boekje mee zodat je wat te doen hebt, en zoek een plekje uit waar je je fijn voelt en lekker mensen kunt kijken. Aan de bar is ook altijd een chille plek! Zelf ga ik liever uit lunchen en haal ik voor het avondeten meestal iets gemakkelijks. In Valencia zijn er gelukkig ook veel restaurants waar je naartoe kunt voor een snelle hap of om af te halen. Een aantal van mijn favorieten is BeGreen, en er zitten veel Poké bars door de stad heen. En bij de Supermercado kun je natuurlijk ook gewoon een broodje of salade halen.
Lees ook: Vegan in Valencia: mijn tips en favoriete tentjes
Vlog: een week alleen naar Valencia
In onderstaande video neem ik je een weekje mee op pad tijdens mijn solo trip in Valencia!
Meer tips voor Valencia? Lees ook:
- Kerst & Oud en Nieuw in Valencia vieren
- Tips voor een workation in Valencia
- Spaans leren in Spanje? 5 tips om te vlammen
- 10 handige tips voor als je alleen gaat reizen
- Reis essentials: 10 dingen die je altijd moet inpakken
Artikel van 21-11-2019, laatste update: 13-03-2023